Ortodoncja w Iławie

ortodoncja iławaPiękne, równie i białe zęby to marzenie każdego człowieka. Jednak nie każdy jest obdarzony idealnym uśmiechem. Wady zgryzu czy nieprawidłowości zębowe posiada wiele osób – tym Pacjentom z pomocą przychodzi ortodoncja i rozwiązania jakimi są aparaty ortodontyczne stałe, aparaty ruchome, niewidoczny aparat na zęby, czy nakładki ortodontyczne. Już teraz skorzystaj z oferty jaką jest ortodoncja w Iławie i ciesz pięknymi oraz przede wszystkim zdrowymi zębami.

Leczenie ortodontyczne, jakie oferujemy w naszym gabinecie stomatologicznym w Iławie to kompleksowa diagnostyka obejmująca wykonanie badania oraz przygotowanie materiałów diagnostycznych. Kolejny etap obejmuje planowanie leczenia – Pacjent otrzymuje wszystkie potrzebne informacje dotyczące sposobów i etapów leczenia, dobór rodzajów aparatu, a także przewidywany kosztorys. Na tym etapie Pacjent dowiaduje się także czy konieczne będzie usuwanie ósemek i usuwanie zębów zatrzymanych. Następnie, po zaakceptowaniu planu ortodonta zakłada aparat ortodontyczny oraz instruuje Pacjenta jak o niego dbać.

Dzięki rozwojowi współczesnej ortodoncji obecnie leczenie różnymi aparatami ruchomymi i stałymi jest możliwe w każdym wieku. Najczęściej do ortodonty trafiają dzieci w wieku około 8-12 lat, jednak na leczenie ortodontyczne decydują się także dorośli, a nawet osoby starsze. Jeśli jesteś zainteresowany ofertą jaką jest ortodoncja w Iławie, to koniecznie skontaktuj się z nami!

Metody leczenia ortodontycznego w Iławie

Najpopularniejszym sposobem na prostowanie zębów i zgryzuaparaty ortodontyczne. W zależności od wieku Pacjenta, wady zgryzu i stopnia jej zaawansowania lekarz ortodonta może wybrać następujące rodzaje aparatów:

  • aparaty ruchome – jest to typ aparatu, który Pacjent może zdejmować samodzielnie. Musi być noszony przez czas wskazany przez ortodontę, najczęściej około kilkunastu godzin na dobę. Aparat ruchomy wymaga cierpliwości i wytrwałości, a także ścisłej współpracy rodziców i pacjenta z lekarzem. W zależności od wady zgryzu aparaty ruchome mogą różnie wyglądać. Najczęściej są wykorzystywane w leczeniu wad zgryzu dzieci, które nie mają jeszcze wszystkich zębów stałych.
  • aparaty stałe – to typ aparatu, który jest na stałe przyklejany do zębów Pacjenta i pozostaje na nich przez cały czas leczenia. Taki aparat składa się z zamków, ligatur i łuków. Stosuje się go przede wszystkim i Pacjentów dorosłych i starszych, a także u młodzieży (o ile wszystkie zęby są już stałe). Najczęściej leczenie aparatem stałym trwa dwa lata, jednak czas ten może się różnić w zależności od wieku Pacjenta oraz rodzaju wady zgryzu.

Ortodoncja bez zamków – nowoczesne aparaty ortodontyczne

Ortodoncja nakładkowa bez zamków to obecnie najbardziej estetyczny aparat ortodontyczny. Są to akrylowe, przeźroczyste nakładki na zęby, które projektuje się komputerowo na etapie planowania leczenia. Tego typu aparaty nie ulegają awarii, nie posiadają widocznych elementów typu zamki, łuki czy ligatury. Higiena jamy ustnej w czasie noszenia aparatu jest bardzo łatwa – wystarczy zdjąć z zębów nakładkę na czas jedzenia, mycia zębów czy przed ważnym spotkaniem.

Nakładki ortodontyczne są praktycznie niezauważalne. Dzięki temu, że są przeźroczyste leczenia ortodontycznego praktycznie nie widać. Aparaty te mogą stosować zarówno dorośli, jak i nastolatkowie. Jednak należy mieć na uwadze, że nakładki ortodontyczne nie rozwiążą wszystkich problemów i czasami noszenie tradycyjnego aparatu stałego może okazać się konieczne. Ostatecznie o sposobie i metodach leczenia każdego Pacjenta decyzję podejmuje lekarz prowadzący.

Wszystkich zainteresowanych ofertą jaką jest ortodoncja w Iławie, ortodoncja nakładkowa bez zamków, leczenie ortodontyczne, usuwanie zatrzymanych zębów i ósemek,  czy aparaty stałe zapraszamy do kontaktu z naszym gabinetem stomatologicznym. Chętnie odpowiemy na wszystkie Państwa pytania i umówimy na wizytę konsultacyjną podczas której omówimy jakie aparaty stałe mogą zostać wykorzystane w czasie Twojego leczenia ortodontycznego. Zachęcamy także do skorzystania z naszych pozostałych usług: stomatologia dziecięca, zachowawcza, estetyczna, implantologia, gaz rozweselający. Odwiedź nasz gabinet i przekonaj się, że znajdziesz tam nie tylko świetnego ortodontę, ale również najlepszych specjalistów zajmujących się implantologią czy dentystę dziecięcego. Dowiedz się więcej także o stomatologii estetycznej  Digital Smile Design czy o tym jak dbać o aparat stały w ortodoncji.