Bezbolesna Implantacja

Dzięki inwestycjom w skaner, oprogramowanie i drukarkę 3D mamy możliwość wykonania szablonu chirurgicznego, a co za tym idzie jest również możliwa bezbolesna implantacja. Każdy zabieg implantacji wykonuję z szablonem. Ustaliliśmy to jako standard postępowania w naszej Stomatologii na Jeziorakiem. Dążymy do tego by oferować Naszym Pacjentom postępowanie minimalnie inwazyjne i bezpieczne. Szablony chirurgiczne to droga do zapewnienia Państwu postępowania bezbolesnego. Guided Surgery stosowałem już 10 lat temu dzięki współpracy z belgijskim Materialise lecz koszty (500Euro) wykluczały ich wykonanie dla każdego pacjenta. Dzisiaj całkowite koszty to ok 300 PLN i są to koszty kalkulowane bez zysku. Celem jest bezpieczeństwo i komfort nie zysk.

Jak wygląda wszczepienie implantu?

  • Szablon pozwala precyzyjnie wprowadzić wszczep.
  • Planowanie odbywa się na komputerze gdzie można dokładnie zaplanować pozycję wszczepu tak by pozycja była bezpieczna dla sąsiednich zębów i struktur anatomicznych jak zatoka szczękowa a w szczególności nerw zębodołowy dolny.
  • Zabiegi są wykonywane bez uniesienia płata bez szwów. Przekłada się to na doskonałe gojenie i bezbólowy okres pozabiegowy.
  • Zabieg jest krótki: od znieczulenia do przykręcenia śruby gojącej przeciętnie 12 minut.
  • Znakomita większość naszych pacjentów raportuje, że nie implantacja była bezbolesna  a po zabiegu nie było potrzebne żadne postępowanie przeciwbólowe.
  • Gojenie jest szybsze a implant może być wprowadzony do funkcji już 6 tygodni po zabiegu. W dawnych protokołach zalecane było gojenie aż 6 miesięcy!
wszczepienia implantu iława implantologia iława

Przed zabiegiem pozycja wszczepu jest zaplanowana na komputerze. Szablon chirurgiczny wydrukowany na naszej drukarce 3D jednoznacznie określa pozycję implantu. Drukarka ma precyzję 25 mikronów, a żywica z której drukujemy szablony posiada odpowiednie certyfikaty biozgodności i może być sterylizowana termicznie

bezbolesna implantacja implanty stomatologiczne iława

Implant wprowadzany jest przez szablon chirurgiczny prawie bezkrwawo i dokładną kontrolą kierunku i głębokości. Takie postępowanie jest minimalnie inwazyjne i niebolesne. Nie ma obrzęku po zabiegu większość pacjentów nie zażywa nawet tabletki przeciwbólowej. Nasi pacjenci są wdzięczni za komfort pozabiegowy. Strach przed bólem mija już po pierwszym zabiegu. Legendy o bolesnych zabiegach implantacyjnych odchodzą w niebyt w konfrontacji z rzeczywistością