Ortodonta Iława

Piękne i równo ustawione zęby to wyznacznik atrakcyjnego uśmiechu. A zdrowy i zadbany uśmiech dodaje nam pewności siebie i sprawia, że częściej się uśmiechamy i jesteśmy postrzegani jako osoby otwarte i radosne. Jednak wada zgryzu czy nierówne zęby to nie tylko problem estetyczny, ale przede wszystkim zdrowotny, ponieważ są przyczyną takich problemów jak próchnica czy choroby przyzębia. Jeżeli chcesz skorzystać z nowoczesnego i profesjonalnego leczenia ortodontycznego, skontaktuj się z nami!

ortodoncja iławaNasz gabinet stomatologiczny w Iławie oferuje kompleksową opiekę ortodontyczną. Każde leczenie ortodontyczne rozpoczyna się od wizyty konsultacyjnej. W jej trakcie Pacjent dowiaduje się jaką ma wadę zgryzu oraz ile może potrwać leczenie. Następnie konieczne jest wykonanie zdjęć cefalometrycznych, pantomograficznych oraz wycisków. Na ich podstawie ortodonta przygotowuje pełen plan leczenia. W czasie kolejnej wizyty Pacjent jest informowany o tym jak będzie wyglądało całe leczenie, ile potrwa i przede wszystkim jaki będzie jego koszt.

Aparaty ortodontyczne Iława

Jeżeli Pacjent zaakceptuje cały plan leczenia, może umówić się z ortodontą na założenie aparatu. Warunkiem jednak jest to, że wszystkie zęby muszą być zdrowe, a kamień nazębny usunięty. W zależności od wady zgryzu, wieku Pacjenta a także jego preferencji wykorzystujemy następujące rodzaje aparatów ortodontycznych: aparaty ruchowe, stałe, samoligaturujące oraz niewidoczne nakładki na zęby.

W czasie całego leczenia ortodontycznego należy regularnie odwiedzać ortodontę – pozwala to na optymalne prowadzenie leczenia. Bardzo ważne jest również utrzymanie odpowiedniej higieny jamy ustnej – zęby należy myć po posiłku, używać specjalnych szczoteczek oraz nici stomatologicznych i płynu do płukania ust.

Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia naszego gabinetu i umówienia się na pierwszą wizytę konsultacyjną. Zachęcamy również do zapoznania się z naszymi pozostałymi usługami związanymi ze stomatologią zachowawczą, estetyczną, endodoncją czy implantologią.