Aparaty stałe

Chcesz cieszyć się równymi zębami, zdrowym zgryzem i pięknym uśmiechem? Odwiedź nasz gabinet stomatologiczny w Iławie, skorzystaj z porady  ortodonty i dowiedz się jak aparaty stałe  pomogą w rozwiązaniu Twojego problemu!

ortodoncja iławaŁadne i proste zęby są wizytówką każdego człowieka. Jednak niewiele osób może cieszyć naturalnie idealnym uśmiechem. Niestety coraz więcej dzieci i młodzieży dotykają problemy związane z wadą zgryzu czy nierówne zębami. Również dorośli często borykają się z tym kłopotem, ponieważ w dzieciństwie nie otrzymali odpowiedniej pomocy ortodontycznej.

W naszym gabinecie stomatologicznym w Iławie ortodoncją zajmuje się Ewa Ekielska-Chomicka,  dla której leczenie ortodontyczne jest nie tylko pracą, ale także pasją i powołaniem. Zadowolenie Pacjentów z efektu końcowego całego leczenia, zawsze napawa nas dumą i zadowoleniem.

Obecnie oferujemy Pacjentom leczenie ortodontyczne za pomocą aparatów ruchomych, aparatów stałych czy nakładek ortodontycznych. Każdy z nich spełnia inne funkcje – są one stosowane w leczeniu różnych wad zgryzu, w czasie prostowania zębów. O wyborze danego rodzaju aparatu decyduje ortodonta, po zapoznaniu się ze zdjęciami pantomograficznymi, cefalometrycznymi oraz wyciskami pobranymi od Pacjenta. Na ich podstawie ortodonta planuje leczenie ortodontyczne, wybiera rodzaje aparatów i rozmawia o nich z Pacjentem na kolejnej wizycie. Jeżeli cały plan leczenia zostanie zaakceptowany to, o ile nie ma żadnych przeciwwskazań takich jak próchnica, na następnej wizycie zostanie założony aparat ortodontyczny.

Rodzaje aparatów ortodontycznych

Dzieci, które mają uzębienie mleczne bądź mieszane, mogą również nosić aparaty ruchome. Pacjent może je samodzielnie wyjmować z ust. Lekarz w czasie wizyty umieszcza aparat stały w ustach Pacjenta. Aktywuje elementy takie jak klamry i śruby. Następnie instruuje jak dbać o aparat, higienę jamy ustnej oraz ustala termin następnej wizyty.

Aparaty stałe są na stałe przymocowywane do zębów przez cały okres leczenia. Mocowane są na tak zwanych pierścieniach (zakładanych najczęściej na „szóstki”). Na każdy ząb naklejany jest specjalny zamek (metalowy lub kryształowy). Pozostałe części aparatu to elementy aktywne, czyli takie które prostują i obracają zęby: łuki, klamry, gumki, sprężyny i łańcuszki. Dorośli jak i młodzież z takich aparatów stałych mogą korzystać. Podstawowym warunkiem do założenia aparatu stałego jest brak uzębienia mlecznego.

Każdy dobry dentysta dziecięcy w porę wykryje wszelkie nieprawidłowości związane ze zgryzem i skieruje małego pacjenta na konsultację ortodontyczną. Dlatego też warto zadbać o profesjonalne usługi stomatologiczne już od najmłodszych lat dziecka. Jest to bardzo ważne, ponieważ wczesne podjęcie leczenia ortodontycznego sprawia, że trwa ono krócej, podobnie jak okres retencji.

Wszystkich Pacjentów, którzy chcą dowiedzieć się więcej o implantach bez bólu w jeden dzieńleczeniu ortodontycznym w Iławie, aparatach stałych oraz nakładkach ortodontycznych zapraszamy do kontaktu i odwiedzenia naszego gabinetu stomatologicznego, gdzie każdy znajdzie dobrego dentystę. Obecnie możemy zaoferować Państwu również Digital Smile Design.