Nakładki ortodontyczne Iława

nakładki ortodontyczne iławaLeczenie ortodontyczne jest obecnie coraz popularniejszą formą dbania o piękny uśmiech. Rozwój współczesnej ortodoncji sprawia, że na rynku pojawia się wiele nowych metod leczenia. Obecnie jedną z najnowszych i jednocześnie najpopularniejszych metod są nakładki ortodontyczne. To rozwiązanie jest nie tylko wygodne, ale przede wszystkim bardzo dyskretne.

Krzywe zęby to problem nie tylko estetyczny, ale przede wszystkim zdrowotny – takie zęby gorzej dokładnie wyczyścić, przez co szybciej rozwija się tam próchnica. Dlatego warto jak najwcześniej odwiedzić gabinet ortodontyczny, by rozpocząć leczenie i cieszyć pięknym uśmiechem.

Obecnie leczenie ortodontyczne cieszy się bardzo dużą popularnością zarówno wśród młodszych, jak i dorosłych już Pacjentów. Rozwój tej dziedziny stomatologii sprawił, że nie ma granic wiekowych, które uniemożliwiałyby podjęcie leczenia. Naszymi Pacjentami są zarówno dzieci i młodzież, dorośli, a nawet osoby starsze. W naszym gabinecie stomatologicznym możemy zaproponować leczenie aparatami stałymi, ruchomymi, a także nakładkami ortodontycznymi.

Nakładki ortodontyczne na zęby

Nakładki ortodontyczne to nowoczesny sposób leczenia ortodontycznego, a także skutecznym i wygodnym sposobem leczenia wad zgryzu. Jest on o wiele wygodniejszy niż standardowe aparaty stałe oraz ruchome, a jego główną zaletą jest dyskrecja. Pacjent może go bez problemu sam wyjmować, na przykład przed jedzeniem czy ważnym spotkaniem. Dzięki temu ten rodzaj aparatu cieszy się bardzo dużym powodzeniem zwłaszcza u osób dorosłych, których praca wymaga nienagannego wyglądu. Na to rozwiązanie decydują się także osoby pragnące ukryć swoje leczenie ortodontyczne.

Wszystkich Pacjentów zainteresowanych ofertą jaką są nakładki ortodontyczne w Iławie zapraszamy do kontaktu. Chętnie odpowiemy na wszystkie Państwa pytania dotyczące naszej oferty. W czasie wizyty każdy dowie się czy nakładki ortodontyczne to dobre rozwiązanie w przypadku jego wady zgryzu.  Należy mieć na uwadze to, że nie w każdej wadzie zgryzu nakładki ortodontyczne będą dobrym rozwiązaniem. Może się zdarzyć, że konieczne będzie zastosowanie aparatu stałego.

Przezroczyste nakładki na zęby

Pierwsza wizyta u ortodonty to konsultacja. Lekarz każdy przypadek ocenia indywidualnie i na tej podstawie decyduje czy przeźroczyste nakładki na zęby będą dla danego Pacjenta dobrym rozwiązaniem. Wykonywane jest badanie radiologiczne (zdjęcia cefalometryczne oraz pantomograficzne). Pobierane są także wyciski – na podstawie tych danych lekarz może przygotować profesjonalny plan leczenia ortodontycznego. Podczas kolejnej wizyty zostaje przedstawiony plan leczenia (jego przewidywalny czas, koszty leczenia, a także konieczność zastosowania dodatkowych elementów typu guziki czy wyciągi). Leczenie rozpoczyna się w momencie otrzymania trzech pierwszych nakładek (soft, medium, hard). Należy je nosić ściśle według zaleceń lekarza. Po zakończeniu kolejnych etapów leczenia pobierane są kolejne wyciski ortodontyczne, tak by przez cały okres noszenia nakładek ortodontycznych były one idealnie dopasowane do przesuwających się zębów. Przezroczyste nakładki na zęby są bardzo wygodne w użytkowaniu, ponieważ są mało widoczne i nie powodują dyskomfortu.

Już teraz skontaktuj się z nami i zapytaj o szczegóły oferty jaką są nakładki ortodontyczne w Iławie.  Zapraszamy do kontaktu.

Zachęcamy także do zapoznania się z naszymi pozostałymi usługami: