Endodoncja – Leczenie kanałowe pod mikroskopem

stomatologia estetyczna iławaEndodoncja powszechnie nazywana leczeniem kanałowym to dziedzina stomatologii, która zajmuje się rozpoznawaniem i leczeniem chorób miazgi oraz tkanek okołowierzchołkowych. Leczenie endodontyczne polega na mechanicznym usunięciu z korzenia zęba zalegających tam bakterii, a następnie wypełnieniem wnętrza korzenia specjalnym materiałem. Niejednokrotnie leczenie kanałowe zęba jest ostatnią szansą na jego uratowanie przed usunięciem, które wiązałoby się z koniecznością uzupełnienia braku w przyszłości.

Wskazania leczenia kanałowego

Leczenie kanałowe zębów wykonuje się w przypadku wystąpienia kilku sytuacji. Są to przede wszystkim: wystąpienie głębokich ubytków próchnicowych, zgorzele miazgi, martwica miazgi, mechaniczne urazy zęba (np. złamania), zapalenie tkanek okołowierzchołkowych, czy planowane leczenie protetyczne.

Leczenie kanałowe pod mikroskopem

Najlepszą precyzję, a co za tym idzie efekty zapewnia wykonywanie leczenia kanałowego pod mikroskopem. Wnętrze zęba to niezwykle mały obszar, na którym znajduje się kilka ujść kanałów korzeniowych. Ich odpowiednia widoczność i oświetlenie zapewniane przez mikroskop pozwala na ocenienie ich długości, kształtu czy ewentualnych uszkodzeń, co ma znaczny wpływ na skuteczność leczenia.

Kluczowym i skutecznym aspektem leczenia kanałowego jest nie tylko rozpoczęcie go możliwie najwcześniej, ale również wybór odpowiedniego doświadczonego stomatologa. Lekarz endodonta postawi nie tylko odpowiednią diagnozę, ale również przeprowadzi efektywne leczenie. Jeśli więc potrzebujesz konsultacji stomatologicznej to zapraszamy do kontaktu. Poza endodoncją, nasz gabinet stomatologiczny zajmuje się także takimi dziedzinami jak implantologia, stomatologia dziecięca, protetyka, czy ortodoncja. Nasi stomatolodzy posiadają umiejętności poparte odpowiednimi certyfikatami, co zapewnić może usługi na poziomie.